Parliament of OWLs

Scott H. Adams, BBA ’87

Oliver Agh, BS ’00, MBA ’03, CRT ’09

Mustafa Al-Bassam, BSCV ’08

Anelle Alfred, Ph. D. ’16

Bruce H. Allen, BA ’71

Megan Allore, BA ’12

Valerie J. Amor, BARC ’01

Peter Anderson, MBA ’00

Blair R. Anderson, BBA ’75

Michaele Antoine, ’11

Rachel Antonucci (December 2014)

Benjamin Arsali (May 2015)

Garrett Astler, BA ’11

Karam Atli (December 2014)

Jo Ann M. Bamdas, BA ’99, MA ’02, PhD ’09

Ricardo Baptiste, BS ’95

Anthony K. Barbar, BBA ’78

Lisa D. Barrera, BS ’01

Stewart Baskin, BSOE ’13

Jaye A. Bayles, BSN ’98

J. P. Bebon, BS ’66 *

Amy A. Bingham, EDD ’04

Stephanie Bishop, BA ’11

Juan C. Bolivar, BSCV ’05, MS ’08

Juan R. Borges, BA ’73

Martha E. Bottorff, BA ’04, MEd ’09

Heather J. Boyer, BA ’06, MA ’08

Gloria S. Branch, BBA ’91

James R. Brennan, BA ’66

Laura A. Brinkley, BSN ’07

Frank T. Brogan, MEd ’81

Amy A. Brown, BA ’05

Deborah K. Brown, BA ’04

Lofton A. Bullard, MSCS ’96, PhD ’08

Robert W. Burdick, BA ’69

Charles M. Burdman, BFA ’09

Katie G. Burke, BA ’08, MA ’10

Nicole M. Cauz, BBA ’07

Ermithe Charlemont, BA ’06

Jennifer G. Chiampou, BA ’02

Amanda J. Clare, BA ’09, CRT ’09

Sean A. Clarke, BA ’94

Abraham Cohen, BBA ’09

Lee Ja Collier, BA ’99, MNM ’08

Amelia L. Colonna, BAE ’03, CRT ’03

Barbara T. Conte, BA ’76, MBA ’80

Gustavo Cordeiro, BBA ’06, MBA ’08

John Cordero, BAE ’13

Susan Coughanour, BA ’71

Rossana Cuebas, BA ’02

Michael D. D'Eugenio, BBA ’06

Michael Dalickas, BSCV ’07

Robert J. Daniels, BBA ’94, MPA ’99

Lisa E. Dela Rionda, BPM ’03

Daniel L. DeMott, BBA ’07

Jeffrey M. Diamond, BBA ’05

Benjamin S. Dickinson, BA ’04

Richard D. DiMarchi, BS ’74

Alona N. DiPaolo, BA ’01

Patricia Welch Dittman, MSN ’95, PhD ’07

Alberto Dosal, BS ’73

Vedere M. Dutes, BHS ’06

Omar El-Daghar, BA ’16

Darren M. Ebanks, BSN ’03

Michael J. Elias, BSEE ’09

Adam R. Epstein, CRT ’07, BA ’09

Lawrence B. Faerman, PhD ’09

Ernesto Fagundo, BSN ’13

Kurt C. Federow, BS ’95

G. Donald Fenton, BA ’70

Richard A. Ferrando, MA ’09

Seth Fishman, CERT ’96, BA ’97

Trisha Fitzgerald-Dickinson, BA ’01

Alison J. Fletcher, BS ’04

Justin S. Flippen, BA ’00

Alvaro A. Fonseca Pedraza, MS ’07

Marleen Forkas

Hoan V. Forman, BS ’98, MTX ’99

Meghan Formel, MEd ’11

Dora Founds, BS ’80

Carolyn Francis-Royer (December 2014)

Chip Fuller, BSOE ’74, MBA ’82

Gaston E. Garrido, BA ’03

Terry Gearing, BA ’73, MEd ’77

Danielle Amy Gittlin, BA ’11

Thomas P. Glucksmann, BA ’95

Randy A. Goin, BARC ’00, MA ’02

Richard D. Graham, BA ’96, HNLA ’96

Elyse M. Greene, BPA ’88, MPA ’89

Armand W. Grossman, MEd ’67, BA ’70, MBA ’77

Jack C. Guistwhite, MEd ’67, EdS ’72, EdD ’75 *

Juliet C. Guyah Atkinson, BBA ’99, BBA ’99

Kristy J. Halvorsen, BSME ’02, MS ’09

Eileen Hammond, BA ’13

Naomi Hansen, BS ’93

Pat M. Harrington, BS ’67

Stacy L. Harrison, BA ’01, CERT ’01

Betty C. Harvey

David J. Haycock, BBA ’02, BBA ’02

Jill S. Hellman, BA ’93

Ron D. Herman, BA ’97

Jose F. Herrera, BA ’05, MS ’09

Trina L. Holmsted, BA ’09

Howard Horowitz, BA ’66

Angela E. Huggan, BS ’01, BS ’01

Alexis M. Hyman, BA ’00

Daniel P. Hyndman, BSEE ’86

Ursula P. Iafrate, BSEE ’03

Thamara Myriam Jean, May 2016

Alexandra Johnsen, BSCV ’10

David K. Johnson, BA ’02, BS ’02, MEd ’05

Jeffrey L. Joyner, BA ’09

James Randy Justice, BBA ’73

Cody J. Kalina, BA ’11

Christine A. Kassover, BA ’89

Mark A. Kattoura, BA ’01, MA ’03, PhD '13

Maria T. Keating, BS ’97, MTX ’99

Kayleigh M. Kelley, BBA ’08

Carrie N. Kemmerer, BS ’04, MS ’06

Alvira Khan, BA ’06, MEd ’07

Eric L. Kirkegard, BS ’02

John O. Kirlew, BS ’97

Shauna M. Kirlew, BA ’00, MA ’02

Alysha Klein, BA ’11

Erik J. Kneubuehl, BA ’95

Heather A. Knust, BS ’98, MTX ’99

Ashley F. Koester, BA ’08

Ronald J. Kostamo, BS ’67

E. Henry Kraft, BARC ’99

Brian C. Kriplean, BS ’01, BS ’01, HNBA ’01

Alex Lange, BA ’12

Patricia A. Lankford, BBA ’84

Paul M. LaRoche, BA ’08

Laura Lebreton, Fall 2016

LaToya T. Lee, BA ’01

Laura S. Lembeck, MS ’06

Sandra J. Lepley, BA ’70, MEd ’72

Lisa J. Libidinsky, MEd ’98, EdS ’00, EdD ’02

Anthony D. Licudine, BA ’99

Serge M. Lindor, BHS ’99

Lauren J. Lispi, BS ’97, HNBA ’97

Michael S. Long, BSE ’85

Richard E. Lopez, BAA ’72

Roberta S. Loughlin, BS ’69, MEd ’71

Laurence M. Lurie, BS ’67

Michelle R. Lurie, BSOE ’92

Katharine D. Lurie, BSME ’09

Elfriede M. Lynch, MA ’76

Kyle Mahoney, December 2016

Eric Marmer, BA ’13

Teresa M. Maybee, BA ’04, MA ’06

Charles A. McCutcheon, BA ’66 *

Leigh A. McFarland, BARC ’99, MNM ’02

Miles A. McGrane, BS ’70

William R. McHugh, BBA ’79

Gerri P. McPherson, EDS ’89

Theodore Mena, BA ’66

Coren M. Menendez, BS ’05

Zach Merschdorf, BA ’16

Harry J. Mertz, MPA ’74

Lisa B. Metcalf, BA ’99, MA ’10

Paul A. Metcalf, MEd ’07, PhD '13

Melissa Milfort, BS '13

Michael R. Miller, BBA ’01

Michael P. Miller, BS ’98, MBA ’04

Karolin E. Miller, BS ’99, MBA ’04

Raymond R. Monteleone, MBA ’92

Sameko Munroe, BBA ’05

Karina M. Musella, BA ’02

William M. Nemser, BURP ’03, MURP ’05

Angelica Nevin, BA ’05, MEd ’11

Christie N. Nicks, BA ’06

Veljko Nikolic, BS ’02, MS ’04

John D. D. O'Brien, BS '67

Jennifer L. O'Flannery-Anderson, PhD ’05

Olamide M. Obalisa, CRT ’04, BA ’06

Rebecca L. Oliver, MEd ’98

John B. Ostrow, BA ’66, MEd ’67

Pablo E. Paez, BS ’03, MBA ’08

Daniel A. Partouche, BA ’04, MA ’06

Georgia J. Paul, CRT ’10, BS ’10, MS ’10

Robert A. Pauley, BS ’01

Maria Petrie, MCS ’86, PhD ’92

Carole F. Pfeffer, BA ’02, MEd ’06

Joshua C. Phillips, BSN ’07

Richard E. Philpott, BA ’75

Jamie Polidora, BS ’07, MS ’08, PhD ’13

Neale J. Poller, BA ’66

Rochelle Popp, BA ’05

Alicia Benazir Portal, BSCV ’10

Adam Powell, BA ’09

Ancel R. Pratt, BS ’05

Jennifer L. Prelak, BHS ’01

Philip A. Primato, BBA ’04

W. L. Pulsipher, BS ’67 *

Ruth Rader, BBA ’12

Juan Ramirez (December 2014)

Marcus M. Reboa, BBA ’99

Kadeem Ricketts, BA ’14

James J. Riordan, PhD ’09

Juan J. Rocha, BBA ’08, MBA ’10

Basiyr Desmond Rodney, MEd ’00, EdD ’06

Taylor Ann Rodriguez, BBA ’13

Michael H. Rosenblatt, BA ’98

Abby R. Ross, BA ’04, MPA ’06

Anthony P. Ruffini, BSCV ’10

Ashley N. Russ, BAE ’07

Edmund Salazar, BA ’68

Eric Salzman, BA ’03

John H. Scannell, BBA ’92

Margaret P. Schaller, MA ’03, PhD ’08

Amy R. Schrock, BA ’01

Megan L. Schroeder, BAE ’09

Austin Shaw, BA ’07

Eric H. Shaw, BBA ’72, MBA ’73

Joy B. Shearer, BA ’73

Marc J. Shepard, BS ’87

Jheanelle R. Shepherd, BA ’09

Amani Shokry, BAA ’16

Sarah A. Sinatra, BA ’01, MURP ’03

Stefanie A. Sirois, BA ’00

Susan H. Skemp, BSME ’81

Michael R. Slade, BS ’71, MBA ’74

Jessica N. Slaven, TC02 ’96, BA ’97

Rodney Smith (May 2015)

Ronald C. Smith, BA ’07

Russell E. Smith, BBA ’09

Simone P. Smith, BHS ’03

Tracey G. Snow, BS ’99

Jennifer A. Steelman, BA ’03

Neal P. Studd, BS ’98, MBA ’02

Elizabeth Swann, BA ’07, M.Ed ’08

Marlene E. Tamayo, BSW ’96, PhD ’07

Adam D. Taylor, MA ’04

Robert G. Taylor, MPA ’75

Anthony F. Teixeira, BA ’08

Leslie M. Terry, BA ’82, MA ’85

Michael A. Tobin, BA ’09

James A. Tobin, BA ’08, BFA ’08

Linda R. Tomlinson, BA ’97

Jared M. Torres, BA ’08, BA ’08

Hayden Trepeck, MBA ’11

G. W. Trower, BHS ’77

Walteria C. Tucker, BA ’04, PhD ’11

Sophia L. Tucker Barrett, BBA ’05

Whitney B. Turk, BBA ’07

Hilary M. Unell, BHS ’97

Sara M. Valdivieso, BAE ’99, MNM ’03

Roland A. Valdivieso, BS ’98

Juliet M. Vargas, BS ’04

Francisco A. Virella, BBA ’92, MA ’03

Stacy A. Volnick, BA ’87, CERT ’98, MEd ’06

Charles W. Washington, BA ’68, MPA ’71

Jason Weaver, BA ’97

Tiffany L. Weimar, BBA ’08, MBA ’10

Joshua G. Wetherington, BBA ’04, BBA ’07

Bianca A. White, BA ’01, BA ’01

Lisa Wiese, Ph. D. ’13

Jerry A. Wolff, BS ’79

Thomas Workman, BS ’71

Thomas M. Wright, BBA ’92

Jennifer A. Wroblewski, BS ’00, HNBA ’00, MBA ’03

Fariman K. Yazdi, BS ’01, BS ’01, MBA ’02

Janna R. Young, BS ’95, MA ’99, PhD ’03

David J. Zachem, BA ’67

George C. Zoley, BA ’72, MPA ’75

Nadia Zuta, May 2017


Legend

* Deceased